CESTOVNÍ & REZERVAČNÍ WEBOVKY

Kde plánování cesty začíná

O CO SE JEDNÁ?

Čína nabízí velké množství online cestovních a rezervační webů, které se zaměřují na cílové destinace pro čínské turisty.

Ty nejdůležitější z nich níže popisujeme.

Záleží na typu vašeho podnikání a cílech - podle nich můžete určit, které z těchto webů používat.

Social media
Travel website Qunar

QUNAR

Qunar is a Chinese-language online travel information provider and ticket search engine for mobile and desktop users.

Aiming to help travelers make suitable choices, Qunar provides search for flights, hotels, packages, group-buying deals, visa, and other travel-related information.

Qunar also provides group-buying deals in more than 100 Chinese cities.

CTRIP

Jeden z nejdůležitějších online poskytovatelů informací o cestování, včetně hotelových rezervací, letenek a skupinových slev.

Jedná se o hlavního konkurenta Qunar.

Travel website Ctrip
QIONGYOU website

QIONGYOU

Qiongyou obsahuje informace o více než 40 000 lokacích po celém světě. Nabízí nejrůznější informace o službách spojených s cestováním, jako například nákup letenek, hotelové rezervace a informace ohledně cestovních víz. V současné době má přibližně 10 milionů uživatelů, 5 milionů jsou mobilní uživatelé. Založeno v roce 2004.

Qiongyou v překladu znamená "cestovat s omezeným rozpočtem" - uživatelé jsou primárně mladší cestovatelé, často samostatně cestující.

MAFENGWO

Tato webová stránka byla otevřena v roce 2006 - jedná se online platformu, kde cestovatelé mohou komentovat a porovnávat hotely, letecké společnosti, destinace a nabídky . Naprostou většinu obsahu tvoří uživatelé a jejich doporučení.

Mafangwo je také propojeno s online rezervačními weby jako například Ctrip a Agoda.

Zaměřují se na mladé, městské turisty, kteří vyhledávají nové zkušenosti v zahraničí - mnoho uživatelů sdílí svoje zážitky z cest právě skrz Mafengwo.

Travel website Mafengwo
Travel website

MAOTUYING

Tripadvisor v Číně původně vystupoval pod názvem Daodao.com, ale v květnu 2015 se přejmenoval na Maotuying 猫途鹰, což je slovní hříčka mezi maotouying 猫头鹰"sova" a tu 途, "cesta".

Stejně tak spustili čínskou aplikaci pro čínské cestovatele - aplikace nabízí cestovní průvodce v čínštině a možnost sdílet obsah skrz Wechat.

Čínští uživatelé vyhledávali více než 60 milionů během prvních 4 měsíců 2016. Na webu je možné vyhledávat informace o hotelech, letech a restauracích - skrze blogy, fóra, komentáře a reviews. Stejně tak je možné vyhledávat konkrétní destinace, města a atrakce.

ELONG

eLong je jeden z hlavních poskytovatelů turistických služeb, specializující se na rezervace hotelů a letenek.

Web byl otevřen v roce 1999 a hlavní podíl patří společnostiemTencent Holding (společnost, která založila Wechat a QQ, dvě z čínských nejznámějších sociálních platforem) a Expedia. Expedia se specializuje na propagaci čínských destinací pro zahraniční turisty.

V roce 2015 bylo 50% všech hotelových rezervací skrz eLong provedeno skrz mobilní telefony.

Travel website Elong
Travel website Dianping

DIANPING

Dianping bylo založeno v roce 2003 v Shanghaji Tao Zhangem a jednalo se o první platformu na světě, která nabízela prostor komentovat lokální služby v Číně.

Nabízí obchodní informace, komentáře uživatelů, online rezervace v restauracích, objednávání jídla sebou, online slevové kupóny atd..

Dianping je dnes jedna z nejdůležitějších C2C platforem s více než 200 miliony uživatelů.

TUNIU

Tuniu bylo založeno v roce 2006 a stalo se populárním skrze nabídky skupinových cestovních rezervací. Dnes nabízí více než 80 000 cestovních nabídek turistům cestujícím z Pekingu, Shanghaje, Guangzhou, Hangzhou, Nankingu atd.

Jejich nabídky obsahují cesty lodí, rezervace hotelů, služby ohledně víz, firemní cestování atd.

Tuniu nedávno získalo významnou investici od JD.com.

Travel website Tuniu
Travel website LuMama

LVMAMA

Lü Mama byla založená v roce 2008. Hlavní sídlo je v Shanghai, další pobočky jsou Pekingu, Guangzhou atd.

Od svého založení se Lü Mama zaměřuje na nezávislé turisty. Mezi jejich partnery patří také platformy jako Holland.com a GoTurkey.com. Dnes má Lü Mama více než 30 milionů uživatelů.

Uživatelé mohou na platformě vyhledávat informace ohledně: lístků, individuálního turismu, domácího a zahraničního turismu, lodí, hotelů, letenek, zvláštních slev, cest ušitých na míru, cestovatelských plánů, a cestovních deníků.

The new Chinese tourist is no different from the rest of us:
They crave authenticity and a great travel experience - and they are willing to pay for it, but not too much.
Our mission is to help them travel beyond expectations.