CESTOVNÍ & REZERVAČNÍ WEBOVKY

Kde plánování cesty začíná

O CO SE JEDNÁ?

Čína nabízí velké množství online cestovních a rezervační webů, které se zaměřují na cílové destinace pro čínské turisty.

Ty nejdůležitější z nich níže popisujeme.

Záleží na typu vašeho podnikání a cílech - podle nich můžete určit, které z těchto webů používat.

QUNAR

Qunar is a Chinese-language online travel information provider and ticket search engine for mobile and desktop users.

Aiming to help travelers make suitable choices, Qunar provides search for flights, hotels, packages, group-buying deals, visa, and other travel-related information.

Qunar also provides group-buying deals in more than 100 Chinese cities.

CTRIP

Jeden z nejdůležitějších online poskytovatelů informací o cestování, včetně hotelových rezervací, letenek a skupinových slev.

Jedná se o hlavního konkurenta Qunar.

Travel website Ctrip
QIONGYOU website

QIONGYOU

Qiongyou obsahuje informace o více než 40 000 lokacích po celém světě. Nabízí nejrůznější informace o službách spojených s cestováním, jako například nákup letenek, hotelové rezervace a informace ohledně cestovních víz. V současné době má přibližně 10 milionů uživatelů, 5 milionů jsou mobilní uživatelé. Založeno v roce 2004.

Qiongyou v překladu znamená "cestovat s omezeným rozpočtem" - uživatelé jsou primárně mladší cestovatelé, často samostatně cestující.

MAFENGWO

Tato webová stránka byla otevřena v roce 2006 - jedná se online platformu, kde cestovatelé mohou komentovat a porovnávat hotely, letecké společnosti, destinace a nabídky . Naprostou většinu obsahu tvoří uživatelé a jejich doporučení.

Mafangwo je také propojeno s online rezervačními weby jako například Ctrip a Agoda.

Zaměřují se na mladé, městské turisty, kteří vyhledávají nové zkušenosti v zahraničí - mnoho uživatelů sdílí svoje zážitky z cest právě skrz Mafengwo.

Travel website Mafengwo

MAOTUYING

Tripadvisor v Číně původně vystupoval pod názvem Daodao.com, ale v květnu 2015 se přejmenoval na Maotuying 猫途鹰, což je slovní hříčka mezi maotouying 猫头鹰"sova" a tu 途, "cesta".

Stejně tak spustili čínskou aplikaci pro čínské cestovatele - aplikace nabízí cestovní průvodce v čínštině a možnost sdílet obsah skrz Wechat.

Čínští uživatelé vyhledávali více než 60 milionů během prvních 4 měsíců 2016. Na webu je možné vyhledávat informace o hotelech, letech a restauracích - skrze blogy, fóra, komentáře a reviews. Stejně tak je možné vyhledávat konkrétní destinace, města a atrakce.

ELONG

eLong je jeden z hlavních poskytovatelů turistických služeb, specializující se na rezervace hotelů a letenek.

Web byl otevřen v roce 1999 a hlavní podíl patří společnostiemTencent Holding (společnost, která založila Wechat a QQ, dvě z čínských nejznámějších sociálních platforem) a Expedia. Expedia se specializuje na propagaci čínských destinací pro zahraniční turisty.

V roce 2015 bylo 50% všech hotelových rezervací skrz eLong provedeno skrz mobilní telefony.

Travel website Elong

DIANPING

Dianping bylo založeno v roce 2003 v Shanghaji Tao Zhangem a jednalo se o první platformu na světě, která nabízela prostor komentovat lokální služby v Číně.

Nabízí obchodní informace, komentáře uživatelů, online rezervace v restauracích, objednávání jídla sebou, online slevové kupóny atd..

Dianping je dnes jedna z nejdůležitějších C2C platforem s více než 200 miliony uživatelů.

TUNIU

Tuniu bylo založeno v roce 2006 a stalo se populárním skrze nabídky skupinových cestovních rezervací. Dnes nabízí více než 80 000 cestovních nabídek turistům cestujícím z Pekingu, Shanghaje, Guangzhou, Hangzhou, Nankingu atd.

Jejich nabídky obsahují cesty lodí, rezervace hotelů, služby ohledně víz, firemní cestování atd.

Tuniu nedávno získalo významnou investici od JD.com.

Travel website LuMama

LVMAMA

Lü Mama byla založená v roce 2008. Hlavní sídlo je v Shanghai, další pobočky jsou Pekingu, Guangzhou atd.

Od svého založení se Lü Mama zaměřuje na nezávislé turisty. Mezi jejich partnery patří také platformy jako Holland.com a GoTurkey.com. Dnes má Lü Mama více než 30 milionů uživatelů.

Uživatelé mohou na platformě vyhledávat informace ohledně: lístků, individuálního turismu, domácího a zahraničního turismu, lodí, hotelů, letenek, zvláštních slev, cest ušitých na míru, cestovatelských plánů, a cestovních deníků.

The new Chinese tourist is no different from the rest of us:
They crave authenticity and a great travel experience - and they are willing to pay for it, but not too much.
Our mission is to help them travel beyond expectations.