ČÍNSKÁ SOCIÁLNÍ MÉDIA

Buďte social!

JINÉ PLATFORMY NEŽ V EVROPĚ

Facebook, Youtube, Instagram a Twitter - všechny významné sociální platformy ze západu jsou v Číně zablokované.

Ale bylo by chybou myslet si, že číňané nemají vlastní svět sociálních médií a popravdě je využívají ještě více než lidé na západě.

Pokud se chcete dostat na čínský trh, jediný způsob je poznat čínská sociální média, naučit se s nimi pracovat a umět využívat všechny jejich funkce.

Chinese tourists
Ttourists taking a selfie

JAK SE ZLEPŠOVAT

Váš první krok by měla být identifikace a zmapování čínských sociálních médií a blogů vhodných pro vaší společnost.

Například: Pokud zastupujete muzeum v Praze, je pochopitelné že se budete prezentovat na webových stránkách spojených s turismem v ČR nebo přímo s turismem v Praze. Stejně tak bude ale vhodné vyhledat blogy (číňané je nazývají BBS), které se zabývají uměním a kulturou. Navíc se ujistit, že oficiální italské agentury v Číně vaše muzeum také propagují.

Se všemi těmito kroky vám v Shanghai Jungle dokážeme pomoci.

HLAVNÍ VÝZVA: KVALITA

Zvýšit povědomí o vaší značce, společnosti či muzeu je v Číně nejjednuduší v on-line prostoru, ve fázi kdy číňané sní o své cestě a následně jí plánují. Mediální prostor je ale přeplněn s nekvalitním propagačním obsahem.

Na tento fenomén regulátoři zareagovali dvěma způsoby: někteří vůbec neomezují obsah a druh informací, takže pokud nabízíte kvalitní obsah, budete mezi ostatními vidět. Jiné platformy však uplatňují přísná pravidla na zveřejňovaný obsah, takže je velice náročné zveřejňovat cokoliv s komerčním nádechem.

Jediný způsob jak řešit komplikovanou situaci spočívá ve vytváření kvalitního, zajímavé a relevantního obsahu.

Website
Social media in China

KTERÉ PLATFORMY

Wechat je bez pochyby jednička mezi ostatními čínskými sociálními sítěmi. Je to nezbytný nástroj on-line marketingu a proto se mu tolik věnujeme.

Pokud se pohybujete v turistickém oboru, budou pro vás zajímat také další cestovní webové stránky, které dále popisujeme v další speciální sekci.

Čínský svět sociálních médií je samozrejmě ještě mnohem rozsáhlejší! - a nabízí neuvěřitelné marketingové příležitosti. Jen na ukázku uvěďme třeba Sina Weibo, Douban, Baidu Tieba a další.

Rádi byste se dozvěděli více? Přejděte prosím do další sekce, která se týká sociálních médií

Více

SINA WEIBO

Dříve jednička na trhu, než je předběhl Wechat, Weibu by se nejlépe dal porovnat s kombinací Twitter+Instagram.

Sina Weibo je velmi rychle vyvíjející se platforma, primárně zaměřená na fotky a videa. Také býva popisován jako "Twitter na drogách", díky rychlosti, se kterou číňané publikují obsah všeho druhu.

DOUBAN

Mnoho cizinců již ví o existenci Wechatu, Baidu a Weibo. Málokdo však slyšel o platformě Douban. Z mnoha důvodů je však Douban velmi zajímavý marketingový kanál.

Čím je Douban specifický? Hlavním důvodem je unikátní uživatelská základna. S více než 200 miliony uživatelů ve věku mezi 25 – 35 lety, s více než 50% uživateli vysokoškolsky vzdělanými, Douban je velmi specifická sociální platforma. Spojovacím článkem těchto uživatelů je to, že jsou mladí, vzdělaní a moderní.

JE TO MATOUCÍ?

Pro ty, kteří v Číně nikdy nebyli a čínsky se nedomluví, čínský on-line svět se snadno může zdát neprostupný, neorganizovaný a nesrozumitelný.

V Shanghai Jungle nabízíme jednoduchost a pořádek. Staráme se o to, aby vaše zkušenost v čínském on-line prostoru byla co nejlepší. Nabízíme jasnou marketingovou strategii v rámci rozumných rozpočtů. Pokud byste se rádi dozvěděli více, napište nám a my se s vámi rádi spojíme. 

NAŠE SLUŽBY

Pro více informací nás prosím kontaktujte.

The new Chinese tourist is no different from the rest of us:
They crave authenticity and a great travel experience - and they are willing to pay for it, but not too much.
Our mission is to help them travel beyond expectations.