ŘEŠENÍ PRO OBCHODY

Získejte vlastní čínské zákazníky.

DVA NEJDŮLEŽITĚJŠÍ TRENDY ČÍNSKÉHO TURISMU 

Čínský turismus určují dva hlavní trendy:

Rapidní nárůst čínských turistů cestujících do ČR, ze 107 milionů v roce 2014 na 128 milionů v roce 2015 – v roce 2020 se očekává 200 milionů čínských turistů.

Dnešní čínští turisté cestují čím dál více samostatně, stávají se nezávislými cestovateli (FIT). Tento trend je možné sledovat všude ve světě a překvapivě rychle už se stal aktuálním také v ČR.

[Čtěte dále pro více detialních informací o čínských turistech]
Shopping tourists

ČÍNANÉ JSOU JEDNIČKA V NAKUPOVÁNÍ

V porovnání se všemi ostatními čínští turisté utrácejí nejvíce - a většinu našetřených peněz utrácí právě v obchodech.

JAK ZÍSKAT DOSTATEK ČÍNSKÝCH KLIENTŮ?

Dokud číňané jezdili v cestovními agenturami, bylo jednoduché zajistit, aby nakupovali právě ve vašem obchodě - stačilo se domluvit s jejich průvodcem že je přivede k vám, zaplatit mu podíl z výdělku a ostatní prodejci se nestačili divit.

Měnící se trendy v cestování však kompletně mění dlouho zaběhlou praxi.

Turisté, kteří cestují samostatně, žádného průvodce nemají a cestu po městě si hledají sami. Vzniká tak nová výzva: jaký způsobem získat jejich pozornost, aby váš byznys dále těžil z rostoucího množství čínských turistů.

Buying
Chinese shoppers

NOVÉ PŘÍLEŽITOSTI PRO VÍCE OBCHODŮ

Pro většinu obchodů je nárůst samostatně cestujících čínských turistů dobrou zprávou
- všichni teď mají šanci díky tomu vydělat více.

Tento trend je dále posilován rostoucí náročností čínských konzumentů. Tradiční zájem nakupovat drahé a známé značky (LV, Gucci, ECCO atd) se dnes pomalu ale jistě posouvá k méně známým produktům, které nabízí kvalitu nebo právě tu jedinečnost.

PUBLICITA

Hlavním problémem většiny obchodů je to, že o nich turisté nevědí a tak během své cesty ani neprojdou v jejich okolí - najít na čínských turistických fórech aktuální informace
o obchodech (včetně značek, které nabízejí) je dnes u většiny prodejců velmi náročné, čímž se připravují o potencionální zákazníky.

Řešení je naštěstí dost jednoduché: nejdříve se ujistit, že čínská fóra pro turisty obsahují dostatek relevantních informací o vašem obchodě, následně začít aktualizovat obsah (fotografie, videa a články) na těchto webových stránkách (např. Mafengwo, Baidu Lvyou, Qiongyou).

Spolu s tím je možné pracovat na vašem PR v tradičních médiích, spolupracovat s blogery, využívat influencery (key-opinion-leader) a distribuovat tištěné materiály čínským turistům. 

Buying
Sharing

KVALITNÍ SERVIS

Čínští turisté jsou unavení z toho, jakým způsobem se k nim často přistupuje. Ale o to víc oceňují, když se jim dostavá pozornosti, adekvátní péče a uvítání.

Pro obchody a značky to neznamená mnoho práce a prostředků: jedná se hlavně o kvalitní webové stránky v čínštině - umístěné v Číně - a veřejné účty na čínských sociálních sítích
s aktualizovaných obsahem.

Dobře zpracovaná marketingová strategie vůči čínských turistům má ještě jednu přidanou hodnotu - pomáhá definovat váš profil vůči konzumentům a získávat B2B partnery v Číně.

BRANDING

Propracovaný brand je klíčem k tomu, aby turisté zavítali právě do vašeho obchodu.

Vzásadě je to jednoduché: Úspěch spočívá v definování toho, co je na vašem obchodě unikátní, co vás odlišuje od ostatních - a nepřetržitě tuto představu opakovat, aby si
s tím turisté začali spojovat právě váš . Toto všechno dělat elegantně, kvalitně a zábavně. Využívat videa a fotografie, aby si čínský turista mohl dobře představit, které značky u vás v obchodě najde.

Nejvhodnějšími komunikačními kanály je veřejný účet na Wechatu a Sina Weibo - stejně jako spolupráce s našimi partnery v online médiích pro turismus.

ODVÁDÍME DOBROU PRÁCI

Vytvořili jsme strukturovaný přístup, který využíváme k tomu abychom přilákali čínské turisty do evropských města, muzeí, hotelů, restaurací a obchodů.

Říkáme tomu Jungle Funnel.

Není to žádná věda: naše nejsilnější stránka spočívá v tom, že se zaměřujeme na čtyři hlavní fáze čínského cestování a v každé fázi definujeme nejdůležitější přání
a potřeby turistů. Stejně tak neustále vylepšujeme vlastní práci a rozšiřujeme síť naších klientů a samotných turistů.

Helping tourits

NAŠE SLUŽBY

Pro více informací nás prosím kontaktujte.

The new Chinese tourist is no different from the rest of us:
They crave authenticity and a great travel experience - and they are willing to pay for it, but not too much.
Our mission is to help them travel beyond expectations.