MUZEA  & ATRAKCE 

Buďte vidět - a získejte návštěvníky.

DVA HLAVNÍ TRENDY ČÍNSKÉHO TURISMU

Čínský turismus určují dva hlavní trendy:

Rapidní nárůst čínských turistů cestujících do ČR, ze 107 milionů v roce 2014 na 128 milionů v roce 2015 – v roce 2020 se očekává 200 milionů čínských turistů.

Dnešní čínští turisté cestují čím dál více samostatně, stávají se nezávislými cestovateli (FIT). Tento trend je možné sledovat všude ve světě a překvapivě rychle už se stal aktuálním také v ČR.

Chinese tourists visiting a museum

ČÍŇANÉ NAVŠTĚVUJÍ MUZEA?

Ve zkratce: Ano a rádi!

Dnešní číňané se od jiných turistů neliší. Někteří milují umění, jiní jsou fascinovaní historií nebo přírodními vědami - a tak dále.

V Číně však muzea zdaleka nenabízí tolik, kolik by mohly. Limitované výstavy a po staru vypracované prezentace v čínských muzeích otevírají velkou příležitost pro muzea po celém světě, aby nabízely číňanům atraktivní a zajímavé výstavy.

PUBLICITA

Jedním z největších problémů evropských muzeí je to, že čínští turisté nemají dost času je navštěvovat, protože to neměli naplánované. Další problém spočívá v tom, že když číňané plánují svojí cestu a vyhledávají informace na čínských turistických webových stránkách, často nemohou o svých vysněných muzeích najít základní informace, aby je mohli zapracovat do plánu cesty.

Řešení je naštěstí dost jednoduché: Nejdříve se ujistit, že čínské webové stránky pro turisty obsahují dostatek relevantních informací o vašem muzeu, následně začít aktualizovat obsah (fotografie, videa a články) na těchto webových stránkách (např. Mafengwo, Baidu Lvyou, Qiongyou).

Spolu s tím je možné pracovat na vašem PR v tradičních médiích, spolupracovat s blogery, využívat influencery (key-opinion-leader) a distribuovat tištěné materiály čínským turistům.

Tourist
Design

JAK ZAUJMOUT

Čínští turisté jsou unavení z toho, jakým způsobem se k nim často přistupuje. Ale o to víc oceňují, když se jim dostavá pozornosti, adekvátní péče a uvítání.

Pro muzea to neznamená mnoho práce a prostředků: jedná se hlavně o kvalitní webové stránky v čínštině - umístěné v Číně - a veřejné účty na čínských sociálních sítích s aktualizovaných obsahem.

NABÍZEJTE PŘÍBĚHY

Propracované příběhy jsou klíčem k tomu, aby si turisté vybrali k návštěvě právě vaše muzeum.

Vzásadě je to jednoduché: Úspěch spočívá v definování toho, co je na vašem muzeu unikátní, co vás odlišuje od ostatních - a nepřetržitě tuto představu opakovat, aby si s tím turisté začali spojovat právě vaše muzeum. Toto všechno dělat elegantně, kvalitně a zábavně. Využívat videa a fotografie, aby si turista mohl vaše muzeum co nejlépe představit.

Nejvhodnějšími komunikačními kanály je veřejný účet na Wechatu a Sina Weibo - stejně jako spolupráce s našimi partnery v online médiích pro turismus.

Sharing

NÁVŠTĚVA & SDÍLENÍ 

Většina muzeí řeší zásadní problém s texty a popisky, které provází jejich výstavy a expozice. Všechny jsou samozřejmě v angličtině, ale překládat materiály včetně aktualizací do čínstiny představuje pro většinu nereálnou výzvu.

V Shanghai Jungle jsme vymysleli řešení. Pomocí Wechatu zajišťujeme návštěvníkům vašeho muzea stejně kvalitní zážitek jako prožívají ostatní anglicky mluvící turisté bez toho, abyste museli investovat velké prostředky do častých překladů.

Dělá nám velkou radost, že naše řešení je opravdu jedničkou mezi ostatními.

ODVÁDÍME DOBROU PRÁCI

Vytvořili jsme strukturovaný přístup, který využíváme k tomu abychom přilákali čínské turisty do evropských města, muzeí, hotelů, restaurací a obchodů.

Říkáme tomu Jungle Funnel.

Není to žádná věda: naše nejsilnější stránka spočívá v tom, že se zaměřujeme na čtyři hlavní fáze čínského cestování a v každé fázi definujeme nejdůležitější přání a potřeby turistů. Stejně tak neustále vylepšujeme vlastní práci a rozšiřujeme síť naších klientů a samotných turistů.

Direct marketing

NAŠE SLUŽBY

Pro více informací nás prosím kontaktujte.

The new Chinese tourist is no different from the rest of us:
They crave authenticity and a great travel experience - and they are willing to pay for it, but not too much.
Our mission is to help them travel beyond expectations.