ČÍNSKÝ ONLINE TRH

Jiný než byste čekali.

ČÍNSKÝ ONLINE TRH

Tahle čísla jsou ohromující: Od roku 2004 počet čínských uživatelů internetu vzrostl z 94 milionů na 720 milionů v roce 2016, což je nárůst o 52%.

Pokud vezmeme v úvahu rychlost integrace on-line služeb do všech aspektů každodenního života v Číně, je pravděpodobné, že během dalších 10 let bude čínský internet rozšířen stejně jako v USA.

Ještě důležitější je však počet on-line konzumentů. Jejich počet v Číně dosáhl v roce 2010 stejné úrovně jako v USA - neuvěřitelných 140 milionů. Předpokládá se, že v roce 2016 bude čínských konzumentů 450 milionů - což je celková populace EU. 

WeChat
WeChat facts

CENZURA

Na západě je obecně známo že:

  • Velká čínská online zeď blokuje západní sociální média a "problematické" webové stránky jako třeba New York Times

  • Vládní orgány, watchdogs, a další organizase blokují a odstraňují z internetu "problematické" a kritické články

Pokud jste však toho názoru, že díky této internetové cenzuře je veřejná debata na čínských webovkách limitovaná a nedynamická, nemohli byste být dál od pravdy. Diskuze v rámci čínských sociálních médii je naopak velmi upřímná, direktivní a vášnivá.

ČÍNSKÁ ONLINE ZEĎ OPRAVDU NEPROPUSTÍ MNOHO

Zatímco neustávající cenzura v žádném případě růst internetu v Číně nezpomalila, ale Velká čínskáon-line zeď způsobuje zahraničním společnostem velké problémy.

Tato zeď v online prostoru mimojiné způsobuje, že webové stránky hostované mimo Čínu se v Číně zdlouhavě načítají, nebo se často nenačtou vůbec. (přestože nejsou automaticky blokované).

Řešení je nasnadě: zařídit si hosting webových stránek na čínském serveru. K tomu je potřeba tzn. ICP licence (Internet Content Provider). Žádost o licenci musí podat společnost s platnou právní subjektivitou v Číně a zároveň je nutné, aby o ní zažádal čínský občan žijící v Číně.

V Shanghai Jungle se postaráme také o získání ICP licence pro vaše webové stránky.

Chinese firewall

The new Chinese tourist is no different from the rest of us:
They crave authenticity and a great travel experience - and they are willing to pay for it, but not too much.
Our mission is to help them travel beyond expectations.